Loading...
 • Samoopelivá odroda. Dozrieva od augusta do novembra. Začne plodiť medzi 10 až 20 rokom svojho života. Dorastá do výšky 10 - 20 m. Rastie predovšetkým v teplých oblastiach a jej listy na jeseň sa sfarbujú do oranžova alebo žlta. Plody sú guľovité, ktoré majú tmavo hnedú farbu s bodkovaným povrchom. Oskoruše sú sladké a šťavnaté  ale pre konzumáciu je lepšie nechať ich zhnednúť a zmäknúť. Vyžaduje hlinitopiesočnatú a  priepustnú pôdu, vysádzame ideálne na jeseň. Rez vykonávame na jeseň.  
 • Dozrieva začiatkom júla. Plody sú stredne veľké, sladké, šťavnaté, s veľmi dobrou chuťou. Má dobrý zdravotný stav, zvýšenú odolnosť proti americkej múčnatke. Vhodné aj do horších oblastí.
 • Amelanchier ( muchovník jelšolistý) , Krasnojarskaja bola vyšľachtená v Rusku, samoopelivá odolná odroda.  Nepotrebuje kyslú pôdu. Je dobre tvarovateľný. Dužina je sladká, šťavnatá. Ker dorastá do výšky 3 -5 m. Doba kvitnutia: apríl -máj.
 • Dozrieva v prvej polovici augusta. Je najrozšírenejšia a najobľúbenejšia odroda. Rodí bohato a skoro. Plody sú veľké až veľmi veľké. Dužina je tuhá, žltkastá, veľmi šťavnatá. Je sladká, príjemne aromatická, veľmi dobrá. Plody sú vhodné na priame konzumácie či spracovanie. Tolerantná voči šarke a navyše plody netrpia monoliózou.
 • Smoky je stredne skorá odroda muchovníku. Dorastá do výšky 3-4 m. Chuť je sladká, lahodná.  Na jeseň prekvapí krásnymi červenými listami. Nepotrebuje kyslú pôdu, rodia druhým, tretím rokom. Je potrebný pravidelný rez.  Vyžaduje ale skôr slnečné stanovisko až polotieň. Plody dozrievajú od konca júna až začiatkom júla.
 • Samoopelivá veľkoplodá odroda s aromatickými plodmi. Silne mrazuvzdorná odroda, odolná voči chorobám. Dorastá do výšky 2 m. Vyžaduje priepustnú pôdu. Pre vyššiu výnosnosť plodov je potrebné vysadiť aspoň 2 rastliny blízko seba. Zberá sa od júla do augusta.
 • Dozrieva na začiatku Augusta. Plody sú veľmi veľké, majú tmavofialovú farbu so sladkokyslou chuťou. Dorastajú do výšky 1,50 m. Vyžadujú kyslú, dostatočne vlhkú pôdu. Je možné pestovať ich aj v nádobe na balkóne. Mrazuvzdorná odroda.
 • Skorá odroda. Pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny. Dorastá do výšky 1,80m. Plody sú veľké, svetlomodré. Kvitne od Mája, zberá sa v Júli. Vyžadujú priepustnú kyslú pôdu .
 • Skorá odroda zemolezu. Plody dozrievajú v máji, sú podlhovasté. Chuť je sladkokyslá. Je cudzoopelivá, potrebuje opeľovača. Dorastajú do výšky 1-2 m, sú vysoko mrazuvzdorné, znesú teploty do - 10 c. Potrebuje kyslú pH pôdu.
 • Dozrieva v druhej polovici júla. Pochádza z USA. Plody sú veľké, žlto- oranžovej farby. Dužina je oranžová, pevná, dobre odlučiteľná od kôstky. Má veľkú pravidelnú rodivosť. Odolná voči mrazom a hubovým chorobám. Čiastočne samoopelivá.
 • Sladká mandľa. Dozrieva koncom septembra – začiatkom októbra. Pochádza z Talianska. Kvitne koncom marca. Strom dosiahne výšku 3 – 4m. Je to nenáročná samoopelivá odroda. Proti hubovým chorobám je odolná. Plody sú polopapierové, ľahko sa lámu. Skoro vstupuje do rodivosti, dáva veľmi chutné lahodné plody.
 • Najsladšia odroda spomedzi  všetkých druhov zemolezu. Pochádza zo Sibíri. Je mrazuvzdorná do - 45 stupňov.  Nie je napadaný takmer žiadnymi škodcami, ani chorobami. Nevyžaduje kyslú pôdu ! Dozrieva v júni.  V prvých rokoch po výsadbe nevyžaduje rez. Prvú úrodu možno očakávať v prvom roku po výsadbe.
 • Dozrievajú začiatkom augusta. Veľmi odolná ruská odroda rakytníka. Vhodná aj do chladnejších oblastí. Samičia rastlina,  potrebuje v blízkosti samčiu rastlinu. Vysoko mrazuvzdorná do -34 ºC. Chuť je jemne kyslá, osviežujúca, aromatická.
 • Dozrieva v polovici júla.  Odroda pochádza z Kanady.  Plody sú veľmi veľké, oranžovej farby. Dužina je oranžová, dobre sa oddeľuje od kôstky. Chuť je dobrá, harmonická, sladkokyslá. Voči hubovým chorobám a mrazom je odolná. Čiastočne samoopelivá. Rastie stĺpovito a nevytvára bočné vetvy, dobre sa tvarujú . Dosahuje výšku cca 2 m. Vhodná je na pest. vo forme štíhleho vretena na drôtenku.
 • Konzumne dozrieva v polovici júna. Odroda je samoopelivá, srdcovka s veľkými až 12g plodmi. Má tmavo červenú farbu. Dužina sa dobre odlučuje od kôstky. Sunburst je dobrý opelovač  pre iné odrody čerešní.
 • Dozrieva v auguste. Zber plodov je od polovice augusta až do septembra. Veľkoplodá odroda. Dužina je šťavnatá chutná príjemne kyslá, jemne aromatická.Vysádzame ho len na slnečné stanovisko. Po výsadbe si vyžaduje pravidelnú zálievku. Vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy. Jednotlivé rastliny vysádzame vo vzdialenosti približne 1 – 2 metre od seba. Dorastá do 3-4 m.
 • Dozrieva okolo 15. júla.  Plody sú veľké zelenej až žltozelenej farby, šupka je tenká, chuť je sladká.Veľmi kvalitná odroda. Má vynikajúcu chuť, dobrý zdravotný stav a zvýšenú odolnosť proti chorobám a neskorým mrazom.
 • Táto odroda bola vyšľachtená v Amerike v New Jersey. Je veľmi mrazuvzdorná, vydrží aj -29 °C. Vyžaduje kyslú pôdu. Plody dozrievajú skoro v júli.  Kvitne po prvých mrazoch.
 • Veľkoplodá bulharská odroda s jasno červenými plodmi vhodná aj na pestovanie v podhorských oblastiach. Konzumne dozrieva v druhej polovici augusta.  Plody majú guľatý až oválny tvar, dĺžka plodov je v priemere 3,4 cm a hmotnosť 6 - 7 g. Konzumujú sa čerstvé alebo sa využívajú na prípravu kompótov a lekvárov, či pálenky drienkovice. Táto odroda je plne mrazuvzdorná. Dorastá do výšky 2-4 m
 • Patrí medzi stĺpovité, alebo trpasličie odrody. Rastie len do 1,5m výšky. Dozrieva od polovice Júla. Vydrží aj -23°C.
 • Dozrieva v polovici augusta. Dužina je zlatožltá. Sú stredne veľké, šťavnaté, s harmonickou sladkou chuťou. Je to samoopelivá odroda. Je vhodná na pestovanie na balkónoch, terasách, či aj klasicky vo voľnej pôde. Odroda je mrazuvzdorná. Táto odroda slivky dorastá maximálne do 1-1,5 metra. Pri pestovaní v nádobe nie je náročná na pestovateľské podmienky.

Title

Go to Top