• Jesenná odroda, dozrieva v prvej až druhej dekáde septembra. Plody sú stredne veľké. Dužina je pevná, žltá šťavnatá s muškátovou príchuťou. Odroda je vhodná najmä do teplejších pestovateľských oblastí.
 • Zimná odroda, konzumne dozrieva  v novembri.  Vyznačuje sa veľkými, šťavnatými plodmi a jahodovým tvarom. Chuťovo je sladkastá. Pomerne odolná proti múčnatke a voči mrazom, preto je vhodná aj do vyšších polôh.
 • Skorá zimná odroda, vydrží do marca. Prednosťou sú každoročné vysoké úrody, vynikajúce, sladké chuťové vlastnosti a atraktívny vzhľad. Jabloň ´Golden Delicious´ patrí k najobľúbenejším odrodám. Vyznačuje sa vysokou a pravidelnou úrodou a je stredne náchylná na choroby.
 • Kvalitná zimná odroda. Zberá sa v poslednej dekáde septembra od začiatku októbra. Plody sú veľké až veľmi veľké. Dužina je stredne pevná, veľmi šťavnatá, aromatická. Plody majú veľmi dobrú chuť a pekný vzhľad, harmonický pomer cukrov a kyselín. Vhodná je do všetkých pestovateľských oblastí.
 • Neskorá zimná odroda. Zbiera sa v októbri, ovocie vydržia až do mája. Plody majú  stredne veľké a guľovitého tvaru. Dužina je veľmi šťavnatá, krémovo žltá, konzistencia jemná, chuť typická, výborná. Je vysoko odolná voči mrazu. Jabloň ´Jonathan´ je vhodná aj do vyšších polôh. U nás najpredávanejšia odroda.
 • Neskoršia letná odroda. Dozrieva od polovice júla do začiatku augusta. Plody konzumne dozrievajú ihneď po zbere. Dužina šťavnatá, krehká, jemne kyslá, ale veľmi chutná.
 • Zimná odroda, zberá sa v tretej dekáde septembra, vydrží do marca. Plody má stredne veľké a guľovité . Dužina je žltkastá, stredne pevná, krehká a šťavnatá. Rodivosť je pravidelná. Prednosťou je pekný atraktívny tvar takmer celočervených plodov, vysoká kvalita, veľmi dobrá chuť a absolútna rezistencia proti chrastavosti a na múčnatku je málo náchylná.
 • Neskorá jesenná odroda, zbiera sa od konca septembra až do konca októbra. Konzumne vydrží pri dobrom skladovaní až do apríla. Plod je stredne veľký, guľovitý, tvarovo veľmi vyrovnaný. Dužina je pevná, jemná. Chuť je sladká, výrazne aromatická a veľmi dobrá.
 • Zimná odroda. Zbiera sa v prvej dekáde októbra. Vydrží do apríla. Plody majú stredne veľké, guľovitého tvaru. Dužina je pevná, žltkastá, šťavnatá. Chuť dužiny je veľmi dobrá, harmonická, príjemne osviežujúca, korenistá. Hlavnou prednosťou odrody je spoľahlivá rezistencia proti chrastavosti a múčnatke. Hodí sa do teplejších stredných, ale aj do vyšších polôh.
 • Letná odroda so šťavnatými aromatickými plodmi. Plody dozrievajú v druhej dekáde augusta a sú stredne veľké. Rodí veľmi skoro. Jabloň ´Vista Bella´ je vhodná aj do vyšších polôh, nie je náročná na podmienky, je mrazuvzdorná a odolná voči múčnatke a chrastavitosti.
 • Zimná odroda, zberá sa v prvej dekáde októbra, konzumná zrelosť dostiahne koncom decembra, vydrží do marca. Plody sú stredne veľké až veľké. Dužina je stredne pevná, dobrej konzistencie, veľmi nažltlá, krehká, sladká, mierne aromatická, dobrá a veľmi šťavnatá.
 • Skorá zimná odroda, zbiera sa od začiatku októbra. Konzumne dozrieva v novembri a vydrží do marca. Plod je stredne veľký až veľký, podlhovastý. Dužina  je sladká a šťavnatá s ananásovou príchuťou. Vyžaduje chemickú ochranu proti chrastavitosti.
 • Kvalitná zimná odroda. Konzumne dozrieva v decembri a vydrží do mája. Je odolná proti múčnatke i chrastavitosti . Dužina je sladká, šťavnatá, aromatická, veľmi chutná. Plody sú vzhľadné, veľké.
 • Neskorá, zimná odroda, dozrieva v decembri. Plody majú veľké až veľmi veľké príjemnej, sladkej chuti. Základná farba je zelená, neskôr žltozelená. Má aromatickú vôňu. Je odolná proti múčnatke. Rezistentná odroda.

Title

Go to Top