• Dozrieva koncom júla, až v auguste. Obsahujú pomerne veľké množstvo vitamínu C, B, A a množstvo ďalších cenných mikroelementov. Netrpí chorobami a škodcami. Znáša aj nízke teploty, nemá osobné nároky na pestovanie. Zber začína od polovice augusta. Používa sa pri mnohých ochoreniach. Nevyžaduje výnimočné požiadavky na pôdu a je odolná proti mrazom.
 • Samoopelivá veľkoplodá odroda s aromatickými plodmi. Silne mrazuvzdorná odroda, odolná voči chorobám. Dorastá do výšky 2 m. Vyžaduje priepustnú pôdu. Pre vyššiu výnosnosť plodov je potrebné vysadiť aspoň 2 rastliny blízko seba. Zberá sa od júla do augusta.
 • Plody sú obľúbené pre ich špecifickú chuť. Dozrievajú v septembri, do októbra obsahujú minerálne látky. Vitamíny A,C pôsobia dezinfekčne. Vyžadujú kyslú pôdu. Sú výbornou prílohou k jedlám, ako aj na konzervovanie. Stredne neskorá odroda so stredne veľkými červenými plodmi, veľmi dobrej chuti.
 • Dozrievajú v auguste, až v septembri. Plody sú veľké, sladkokyslé, príjemne aromatické a výborné. Zbierajú sa na priamy konzum, na kompóty a džemy. Vyžaduje hlbšie pôdy zásobené humusom. Rodí veľmi bohato a pravidelne. Plody sa zbierajú od augusta do septembra. Beztŕňová odroda černice, plody sú veľké, chuťovo aromatické a sladkokyslé.
 •  Nový druh černice bez tŕnia. Má sladkokyslú chuť. Bobule majú skoré obdobie dozrievania.
 • Dozrieva na začiatku Augusta. Plody sú veľmi veľké, majú tmavofialovú farbu so sladkokyslou chuťou. Dorastajú do výšky 1,50 m. Vyžadujú kyslú, dostatočne vlhkú pôdu. Je možné pestovať ich aj v nádobe na balkóne. Mrazuvzdorná odroda.
 • Skorá odroda. Pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny. Dorastá do výšky 1,80m. Plody sú veľké, svetlomodré. Kvitne od Mája, zberá sa v Júli. Vyžadujú priepustnú kyslú pôdu .
 • Stredne skorá odroda s veľkými aromatickými plodmi. Dozrieva na prelome júla a augusta. Mrazuvzdorná odroda. Vyžaduje kyslú dostatočne vlhkú pôdu. Čučoriedky striháme na začiatku vegetácie.
 • Čiastočne samoopelivá odroda. Odporúčame vysadiť s inou odrodou. Dozrieva v auguste. Pravidelne a bohato rodí. Dobre sa jej darí na lokalitách s vápencovým podkladom. Obsahuje veľa vitamínu C. Odolnosť proti chorobám a škodcom je vysoká.  
 • Veľkoplodá bulharská odroda s jasno červenými plodmi vhodná aj na pestovanie v podhorských oblastiach. Konzumne dozrieva v druhej polovici augusta.  Plody majú guľatý až oválny tvar, dĺžka plodov je v priemere 3,4 cm a hmotnosť 6 - 7 g. Konzumujú sa čerstvé alebo sa využívajú na prípravu kompótov a lekvárov, či pálenky drienkovice. Táto odroda je plne mrazuvzdorná. Dorastá do výšky 2-4 m
 • Dozrieva v októbri. Veľké, polotvrdé, silno voňavé, šťavnaté plody sú ideálne na prípravu kompótov, lekvárov a destilátov. Prakticky netrpí chorobami ani škodcami a nepoškodzujú ju ani neskoré mrazy.
 • Dozrieva v prvej polovici Októbra. Plody má stredne veľké a má typický jablkovitý tvar. Dužina je svetložltá, sladkokyslá a veľmi aromatická. Odroda je mrazuvzdorná a cudzoopelivá.
 • Dužina mišpuly je jedlá až po zmäknutí alebo namrznutí. Plody sú veľké s vynikajúcou kvalitou a vlastnosťami. Patrí medzi teplomilné druhy. Vyžaduje ľahšie pôdy.  Mišpuľa sa hodnotí aj ako okrasná drevina s čisto bielymi kvetmi a na jeseň do zlatista vyfarbenými listami.
 • Dozrieva postupne od júla do augusta. Plody má oválno valcovité. Až štyri centimetre dlhé. Plody sa využívajú na priamy konzum a spracovanie. Najvýhodnejšie pre ňu sú južné svahy a neznáša mrazové polohy a kotliny.
 • Dozrieva postupne od júla do augusta. Plody spočiatku zelené až neskôr sa menia na červené a nakoniec tmavo purpurové. Má veľké jedlé plody podobné malinám s jedinečnou kyslastou chuťou. Je úplne mrazuvzdorná.
 • Northline je skorá odroda muchovníka. Plody sú veľké 1,6 cm, okrúhle, farba plodu je modro fialová. Dozrieva v polovici júna.  Nepotrebuje kyslú pôdu, rodia druhým, tretím rokom. Je potrebný pravidelný rez, aby sa dobre rozkonáril. Vyžaduje ale skôr slnečné stanovisko až polotieň.
 • Smoky je stredne skorá odroda muchovníku. Dorastá do výšky 3-4 m. Chuť je sladká, lahodná.  Na jeseň prekvapí krásnymi červenými listami. Nepotrebuje kyslú pôdu, rodia druhým, tretím rokom. Je potrebný pravidelný rez.  Vyžaduje ale skôr slnečné stanovisko až polotieň. Plody dozrievajú od konca júna až začiatkom júla.
 • Dozrievajú začiatkom augusta. Veľmi odolná ruská odroda rakytníka. Vhodná aj do chladnejších oblastí. Samičia rastlina,  potrebuje v blízkosti samčiu rastlinu. Vysoko mrazuvzdorná do -34 ºC. Chuť je jemne kyslá, osviežujúca, aromatická.
 • Dozrieva v auguste. Zber plodov je od polovice augusta až do septembra. Veľkoplodá odroda. Dužina je šťavnatá chutná príjemne kyslá, jemne aromatická.Vysádzame ho len na slnečné stanovisko. Po výsadbe si vyžaduje pravidelnú zálievku. Vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy. Jednotlivé rastliny vysádzame vo vzdialenosti približne 1 – 2 metre od seba. Dorastá do 3-4 m.
 • Je prispôsobivý druh k pôdno-etnologickým podmienkam, je mrazuvzdorný. Dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra. Majú vysoký obsah vitamínov. Najlepšie sa darí na ľahších priepustných pôdach dostatočne zásobených vápnikom a dobrými svetelnými podmienkami. Netrpí chorobami a škodcami. Má svetlo – oranžové plody, kyslej chuti. Dozrieva od polovice augusta do polovice septembra.
 • Je prispôsobivý druh k pôdno-etnologickým podmienkam, je mrazuvzdorný. Dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra. Majú vysoký obsah vitamínov. Najlepšie sa darí na ľahších priepustných pôdach dostatočne zásobených vápnikom a dobrými svetelnými podmienkami. Netrpí chorobami a škodcami. U rakytníka je nutné pestovať samičiu aj samčiu rastlinu. Tohto samca rakytníka treba vysadiť ku všetkým odrodám samíc.
 • Dozrievajú na prelome júla a augusta. Tayberry je odroda malinoostružiny, vznikla krížením černice a maliny. Má pekné, veľké tmavobordové, atraktívne, sladké plody.  Nie je náročná na pestovateľské podmienky, zhoduje sa s pestovaním černice. Rez sa odporúča vykonávať po zbere úrody. K rastline je vhodné umiestniť oporu. Nie je náchylná na choroby ani škodcov. Nie je potrebná chemická ochrana rastliny.  
 • Skorá odroda zemolezu. Plody dozrievajú v máji, sú podlhovasté. Chuť je sladkokyslá. Je cudzoopelivá, potrebuje opeľovača. Dorastajú do výšky 1-2 m, sú vysoko mrazuvzdorné, znesú teploty do - 10 c. Potrebuje kyslú pH pôdu.
 • Najsladšia odroda spomedzi  všetkých druhov zemolezu. Pochádza zo Sibíri. Je mrazuvzdorná do - 45 stupňov.  Nie je napadaný takmer žiadnymi škodcami, ani chorobami. Nevyžaduje kyslú pôdu ! Dozrieva v júni.  V prvých rokoch po výsadbe nevyžaduje rez. Prvú úrodu možno očakávať v prvom roku po výsadbe.

Title

Go to Top